Czym jest osocze bogatopłytkowe
Osocze to składnik naszej krwi i właśnie z niej pozyskuje się je do zabiegu. Po pobraniu krwi do probówki, umieszcza się ją w specjalnej wirówce, w której leukocyty i erytrocyty zostają oddzielone od osocza, zawierającego płytki krwi oraz komórki macierzyste.
Na czym polega zabieg
Wykorzystuje on zasadę biostymulacji komórek skóry. Wprowadzone pod skórę osocze bogatopłytkowe pobudza komórki macierzyste do namnażania. Fibroblasty produkują nowy kolagen i tworzą się nowe naczynia krwionośne. Zabieg umożliwia skórze regenerację i odnowę ACR, czyli autologiczną odnowę komórkową. W zabiegu nie są wykorzystywane żadne substancje, które mogą uczulać. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, staje się coraz popularniejszy. Może być stosowany w obrębie całej twarzy, a także szyi, dekoltu, na skórze głowy, dłoniach, brzuchu i udach.
Zalecenia przed zabiegiem
Na 2 tygodnie przed zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego należy odstawić leki antykoagulacyjne, jak aspiryna czy środki przeciwzapalne. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się rezygnację z alkoholu.
Przebieg zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
Po odwirowaniu krwi Pacjenta, osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest śródskórnie techniką iniekcji, tak samo jak podczas mezoterapii. Zabieg trwa około 30minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Osocze bogatopłytkowe – efekty
Osocze bogatopłytkowe sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Można zauważyć jej wygładzenie, także dzięki spłyceniu zmarszczek i blizn potrądzikowych. Koloryt ulega ujednoliceniu. Wszystko to składa się na efekt odświeżenia i odmłodzenia. Zabieg odżywia skórę i poprawia jej kondycję. Efekty widoczne są po około 2 tygodniach i utrzymują się do 6 miesięcy.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu należy unikać słońca do momentu całkowitego wygojenia. Zaleca się także rezygnację z sauny, basenu czy siłowni.