Zabiegi

Piękno nie ma daty ważności

Peelingi CHEMICZNE

Na czym polega peeling chemiczny

Lekarz aplikuje na skórę twarzy wybraną substancję chemiczną lub kilka odpowiednio dobranych preparatów. Pod ich wpływem dochodzi do złuszczenia się skóry, co wpływa na regenerację skóry. Głębokość działania peelingu zależy od wybranej substancji.

Przygotowanie do zabiegu

3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać. 2 tygodnie wcześniej należy stosować kremy z kwasami AHA, które przygotują skórę do peelingu. Tydzień wcześniej konieczna jest rezygnacja z zabiegów, które mogą podrażniać skórę, jak np. depilacja, woskowanie czy szorstkie gąbki. Osoby skłonne do opryszczki powinny stosować tabletki z acyklowirem.

Jak wygląda zabieg

Bardzo ważne jest dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry. Następnie należy zabezpieczyć oczy, usta i włosy. Kolejny krok to nałożenie kwasu za pomocą wacika lub pędzelka. Zwykle po zakończeniu zabiegu na twarz nakładana jest maseczka lub krem mające za zadanie wyciszenie skóry.

Efekty peelingu

Cera po zabiegu jest odświeżona i gładka, rzadziej występują zaskórniki. Koloryt zostaje ujednolicony, a drobne zmarszczki wygładzone. Ponadto przebarwienia zostają usunięte, a blizny mniej widoczne.

 

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy otrzymuje się za pomocą hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów. Ten alfa-hydroksykwas, czyli jeden z kwasów AHA. Działa rewitalizująco, bakteriobójczo i odbarwiająco. Nie powoduje podrażnień i może być stosowany z innymi substancjami aktywnymi. Działa w warstwie rogowej skóry. Czyni skórę odświeżoną irozświetloną, ponadto za jego użyciem przemawia fakt, że można stosować go o każdej porze roku i nie jest fotouczulający. Zabieg trwa około 20 minut, jest bezbolesny, może wywoływać jedynie lekkie swędzenie i zaczerwienienie.

Efekty

Skóra po zabiegu stopniowo złuszcza się przez kilka dni, jest to jednak na tyle delikatny efekt, że można go zakamuflować makijażem. Pozwala także na normalne funkcjonowanie tuż po zabiegu. Skóra po peelingu jest świetlista i oczyszczona.

 

Kwas pirogronowy

Ten naturalnie występujący w naturze kwas, świetnie sprawdza się także w zabiegach medycyny estetycznej. Używany jest w zabiegu Perfarma Pyruvic Peeling. Dociera do skóry właściwej wyjątkowo szybko, jest przy tym bezpieczny i nie powoduje efektów ubocznych. Może być powtarzany co 15-21 dni. W zależności od wybranego preparatu radzi sobie z zaczerwienieniem skóry u osób z przekrwieniem, łojotokowym zapaleniem skóry, chloazmą, hiperpigmentacją pozapalną i potrądzikową, trądzikiem, bliznami potrądzikowymi.

Efekty

Skóra po peelingu złuszcza się delikatnie, dzięki czemu łatwo ukryć ten proces. Kwas reguluje wydzielanie sebum, ogranicza łojotok skóry trądzikowej, działa antybakteryjnie. Na poziomie naskórka rozjaśnia skórę i przeciwdziała zaskórnikom, pozostawiając skórę czystą i delikatną. Wnikając głębiej, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się napięta i jędrna.

 

TCA

Kwas trójchlorooctowy TCA to pochodna kwasu octowego. Doskonale wpływa na stan skóry trądzikowej, potrądzikowej, tłustej i łojotokowej. Dociera do warstw skóry właściwej i powoduje złuszczanie się naskórka. Wygładza i ujędrnia, pozostawiając efekt odświeżenia i odmłodzenia.

 

PEELING REWITALIZUJĄCY

Peeling rewitalizujący to połączenie trzech składników: 33% kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego oraz wody utlenionej. Można stosować go z innymi zabiegami medycyny estetycznej, ponieważ skutecznie wspomaga ich działanie. Peeling nie jest bolesny, nie uczula, ani nie wymaga długiej rekonwalescencji. Trwa od 10 do 15 minut. Sprawdza się w przypadku utraty napięcia skóry twarzy ciała i dekoltu, redukuje blizny zanikowe, potrądzikowe i rozstępy, wspomaga terapię trądziku, melasmy i hiperpigmentacji skóry.

Efekty

Pozwala on na osiągnięcie efektu biorewitalizacji bez użycia igieł. Powoduje złuszczenie warstw naskórka, przez nowo powstałe komórki czynią skórę bardziej napiętą i jędrną. Zabieg biorewitalizacji bez igieł ma działanie wygładzające, rozjaśniające, przyczynia się do redukcji blizn, ponadto doskonale oczyszcza skórę.

 

Kwas laktobionowy

Kwas laktobionowy jest stworzony specjalnie dla cery wymagającej z problemami, takimi jak stany zapalne, AZS, trądzik zwykły i różowaty, łojotokowe zapalenie skóry czy rumień. Podczas zabiegu nie występuje świąd ani pieczenie.

Efekty

Daje takie same rezultaty jak kwasy AHA, jest jednak łagodniejszy i nie wywołuje skutków ubocznych. Łagodzi podrażnienia i silnie regeneruje, działa przeciwzapalnie a przy tym wzmacnia barierę skóry.

 

Kwas salicylowy

Ten betahydroksykwas najlepiej sprawdza się w przypadku skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej, skłonnej do zanieczyszczeń i niedoskonałości. Ma on działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz przeciwzapalne.

Efekty

Peeling z wykorzystaniem kwasu salicylowego reguluje pracę gruczołów łojowych oraz usuwa zaskórniki. Skóra staje się czysta, nowe wypryski pojawiają się zdecydowanie rzadziej. Zauważalne jest także wygładzenie i rozjaśnienie.

 

Płyn Jessnera

To roztwór alkoholowy, w którego skład wchodzą kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcyna. Polecany w przypadku trądziku, zaskórników, do wygładzenia i oczyszczenia skóry oraz gdy doszło do drobnych zmarszczek i przebarwień.

Efekty

Kwas usuwa zmiany trądzikowe i złuszcza skórę. Niweluje nadmiar zrogowaciałego naskórka i pobudza do odnowy. Skóra po zabiegu wygląda na młodszą, drobne zmarszczki zostają wygładzone, poprawia się jej koloryt, a zmiany trądzikowe zostają zniwelowane.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • utrata jędrności skóry, zmarszczki
  • odświeżenie, rozjaśnienie wygładzenie i dotlenienie skóry, redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i sprężystości skóry
  • trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, trądzik różowaty w okresie remisji
  • powikłania po trądziku – przebarwienia, blizny zanikowe i poszerzone pory.
  • skóra tłusta, rozszerzone pory
  • rozstępy

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • aktywna opryszczka
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • ciąża i karmienie piersią
  • pajączki naczyniowe
  • alergie skórne
  • choroby autoimmunologiczne,
  • podrażniona, uszkodzona skóra (nadżerki, otarcia)
  • ciężkie postacie trądziku
  • ekspozycja skóry na słońce, opalanie w solarium
  • liczne znamiona melanocytów

CENNIK

  • Przebarwienia od 290 zł
  • Trądzik od 290 zł
  • Odświeżenie skóry od 290 zł
  • TCA 35%380 zł
  • TCA 15%300 zł
  • Azelainowy280 zł
  • Migdałowy280 zł
  • Pirogronowy300 zł
Call Now ButtonUmów wizytę