Czym jest wygładzanie zmarszczek
Przy wygładzaniu zmarszczek wykorzystuje się biologiczną toksynę, która w oczyszczonej wersji stosowana jest w medycynie i medycynie estetycznej. Ten bezpieczny środek, podawany w małych dawkach i odpowiednim odstępie czasu ma działanie lecznicze i estetyczne. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zmarszczek mimicznych (czyli powstających podczas aktywacji mięśni).
Jak działa wygładzanie zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek powoduje rozluźnienie mięśni za sprawą blokady przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Działa jedynie w obszarze mięśnia, gdzie została zaaplikowana toksyna, bez możliwości przemieszczenia. Taki mięsień nie kurczy się, a skóra w tym miejscu przestaje się marszczyć. Efekt zabiegu utrzymuje się od 3-6 miesięcy i jest całkowicie odwracalny.
Przygotowanie do zabiegu
10 dni przed zabiegiem nie wolno zażywać wit. E, leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych ani preparatów ziołowych.
Przebieg zabiegu
Preparat aplikowany jest domięśniowo za pomocą jednorazowej strzykawki z cienką igłą w określone wcześniej miejsca. Ból podczas zabiegu jest znikomy, znieczulenie miejscowe nie jest konieczne, a sama aplikacja toksyny trwa od 5 do 10 minut. Po 2, 3 dniach preparat zaczyna działać, a pełen efekt estetyczny widoczny jest po około 10 dniach.
Jednym z głównych zastosowań toksyny jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Pozwala on na redukcję zmarszczek :
- poziomych czoła
- „lwiej zmarszczki „ – bruzda między brwiami
- kurzych łapek – zmarszczki przy oczach
- pionowych szyi
Możliwe jest także:
- uniesienie brwi, co łagodzi wyraz twarzy i odświeża spojrzenie
- relaksacja spiętego mięśnia bródkowego „broda kamienista”
- terapia bruksizmu – zaciskania, zgrzytania zębami
- terapia migreny
- terapia nadpotliwości dłoni, pach, stóp
Broda kamienista
Skóra na brodzie przypominająca skórkę pomarańczy, zwana także brodą kamienistą to określenie efektu, jaki daje skóra przybierająca określony wygląd przy napinaniu nadaktywnego mięśnia bródkowego. Toksyna świetnie radzi sobie z tym problemem, rozluźniając mięsień ,skóra w tej okolicy się wygładza, zapobiegając utrwalaniu nieestetycznych zagnieceń.
Leczenie bruksizmu
Jest to choroba dotycząca coraz większej części naszej populacji. Polega ona na patologicznym tarciu zębami o zęby, lub mocnym zaciskaniu szczęk . Zjawisko to występuje szczególnie w nocy, lecz obserwuje się także w ciągu dnia. Niestety wielu Pacjentów jest nieświadomych istniejących zaburzeń.
Objawy:
- starte, wrażliwe zęby
- pęknięcia na szkliwie
- zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych o charakterze zapalnym lub zwyrodnieniowym
- ból głowy niewiadomego pochodzenia, często po przebudzeniu ,ale też w ciągu dnia
- bóle szyi, karku, potylicy
- bóle mięśni twarzy (w okolicy uszu, na całej długości polików- przebieg mięśni żwaczy)
Przyczyny:
- nadmierny stres
- wrażliwość na stres
- osoby wrażliwe, nerwowe, emocjonalne
- wady zgryzu
Zastosowanie toksyny w tym schorzeniu częściowo wyłącza mięsień żwacz z pracy, czego efektem jest brak możliwości zaciskania zębów, zgrzytania nimi, ustępuje ból głowy i Pacjenci stają się bardziej zrelaksowani, szczęśliwi ,gdyż spada poziom kortyzolu – hormonu stresu, którego nadmierne i długotrwałe wydzielanie działa na organizm wyczerpująco.
Nadpotliwość pach, dłoni, stóp
Kiedy pocenie przybiera postać patologiczną i utrudnia normalne funkcjonowanie, zaburzając kontakty społeczne, należy podjąć odpowiednie kroki. Jedną ze skutecznych metod walki z nadpotliwością jest seria iniekcji z wykorzystaniem toksyny w miejscach wykazujących nadmierną potliwość. Może być użyty w okolicy pach, na dłoniach, stopach i czole.
Zalecenia pozabiegowe
Ważne!
- po zabiegu 4h nie schylać się, nie kłaść
- unikać wysiłku fizycznego w tym dniu
- unikać sauny, solarium do 7 dni
- po podaniu toksyny nie masować miejsc poddanych zabiegowi
- przed i po zabiegu nie pić alkoholu
- 10 dni przed zabiegiem nie zażywać wit. E, leków przeciwzapalnych/ przeciwbólowych, preparatów ziołowych